top of page
Fyzioterapie

Fyzioterapie dospělých
60 minut

První návštěva u nás je vždy věnovaná důkladnému vyšetření. S pečlivými otázkami se snažíme porozumět pacientovi a jeho konkrétním potřebám. Kineziologické vyšetření pak kombinuje pohyb, palpaci a vizuální hodnocení, abychom identifikovali hlavní problém. Naše ordinace je vybavena muskuloskeletálním ultrazvukem, který pomáhá ozřejmit, zda problém není způsoben strukturálním poškozením měkkých tkání pacienta.

Každá další návštěva je plně individualizovaná. Systematicky sledujeme pokrok pacienta a upravujeme léčebný plán podle jeho potřeb, abychom dosáhli optimálních výsledků.

IMG_2129.JPEG

Konzultace s ultrazvukem
30 minut

V rámci naší kliniky je ultrazvukové vyšetření standardním prvkem každé fyzioterapie, pokud je to vyhodnoceno fyzioterapeutem jako vhodné. V situacích, kdy sportovec potřebuje pouze kontrolu hojení z předchozích terapií, nebo kdy se jedná o problém, který není v akutní fázi zranění vhodné řešit fyzioterapií, nabízíme samostatné ultrazvukové vyšetření s délkou trvání 30 minut. Důrazně upozorňujeme, že fyzioterapeut s ultrazvukem neprovádí diagnostiku; tuto metodu používá pouze jako prostředek zpětné vazby. Naše vyšetření se specializuje výhradně na měkké tkáně a nezahrnuje sonografii vnitřních orgánů ani cév.

Analýza běžecké techniky
60 minut

Mnoho běžců se během svého života potýká s nepříjemnými bolestmi v pohybovém aparátu. Každý jednotlivec má svou vlastní, unikátní anatomii, která ovlivňuje jeho způsob běhu. S naší pomocí můžete identifikovat své slabé body, zbavit se bolestí a předejít zraněním spojeným s během. Naše konzultace jsou vhodné pro každého, kdo chce předejít bolestem, nebo se naopak vrátit k běhu po zranění. Získáte individuální pohled na váš běžecký styl a efektivní strategie pro radostný a bezbolestný běh.

spací Newborn

Fyzioterapie kojenců
60 minut 

Na fyzioterapii s vaším miminkem vás nejčastěji odešle váš pediatr z důvodu asymetrického vývoje děťátka nebo opožděného psychomotorického vývoje. S vyšetřením nemusíte čekat na názor pediatra a můžete se k nám objednat i pokud máte nějaké nejasnosti nebo se vám na vašem děťátku něco nezdá. Intuice matky je většinou nejlepší.

 

V rámci první návštěvy si miminko vyšetřím a řekneme si v jaké vývojové fází se děťátko aktuálně nachází, a co od vývoje budeme dále očekávat. Budu se vás ptát na vaše těhotenství, porod, poporodní adaptaci a připadnou medikaci dítěte.

 

Na základě vyšetření si ukážeme jak miminko dále podporovat ve vývoji, ukážeme si správný handling a v případě potřeby zařadíme pravidelné cvičení pomocí Vojtovy reflexní lokomoce. Následujících návštěvy jsou plánované dle potřeby a pokroků děťátka.

 

Je s výhodou mít natočené dovednosti dítěte. Může se stát, že miminko na terapii nespolupracuje a nepředvede vše, co umí a pak je video z domova skvělý pomocník. 

 

Co sebou?

Sebou si vezměte náhradní plenku, jednu látkovou plenu a oblíbenou hračku dítěte.  

Dívka pózuje na Surfboard

Fyzioterapie starších dětí
60 minut

Na fyzioterapii dochází děti, u kterých řešíme nejčastěji vadné držení těla, skoliózu, diastázu břišních svalů nebo pupeční kýlu. Také k nám přicházejí děti s pooperačními nebo poúrazovými stavy, kde se věnujeme jizvě a návratu k pohybu.

 

V rámci první návštěvy si dítě vyšetřím a zeptám se na anamnézu. Terapii volím, tak aby vyhovovala věkové kategorii dítěte. U mladších dětí je terapie velmi hravá a u školních dětí se snažíme zvolit taková cvičení, aby se dala zařadit do denního režimu dítěte. 

 

U sportovců se zaměříme na pohybové stereotypy u daného sportu a v případě potřeby si ukážeme správný strečink a kompenzační cvičení.

 

Co sebou? 

 

Fyzioterapie probíhá ve spodním prádle. Malé děti si mohou přinést na pomoc oblíbenou hračku. Větší děti si sebou na cvičeni mohou vzít přiléhavé kraťasy a slečny sportovní podprsenku.

Novorozenec

Kontrola novorozence u vás doma

A je to tady! Přinesli jste si z porodnice malý uzlíček a máte najednou pocit, že nevíte jak miminko držet a jak je to vlastně s tím koupáním, které vám sestřička v porodnici ukazovala?  Sociální sítě jsou plné rad, ale je těžké se v nich vyznat.

 

Právě pro tyto chvíle plné otázek a obav jsem si pro vás připravila službu, kdy za vámi dorazím domů a vše si v klidu vašeho domova ukážeme. Miminko si vyšetřím, povíme si něco o psychomotorickém vývoji dítěte a co miminko vlastně teď na světě čeká, a jak ho můžeme ve vývoji podpořit. Ukážeme si jak děťátko správně nosit, tzv. handling a jaká je vhodná pozice pro koupání. 

 

Předvedeme si jaké jsou pozice na kojení a na krmení z lahvičky, aby vás vaše záda nebolela. 

 

Projdeme si různá doporučení, která se péče o novorozence týkají a povíme si něco o zásadách bezpečného spánku. 

 

V případě zájmu si ukážeme správné vázaní do šátku.

 

V rámci konzultace si můžeme říct také o tom co se děje s tělem matky po porodu a jak o něj pečovat. Ukážeme si jak ošetřit jizvu po porodních poraněních nebo po císařském řezu. 

Konzultace psychomotorického vývoje dítěte
60 minut 

Konzultace psychomotorického vývoje (PMV) je zde spíš pro preventivní účely. Nejčastěji ji provádíme v případě, že se objeví obavy ohledně psychomotorického vývoje u dětí od narození do 2 let. Na konzultaci se však můžete objednat i pouze z preventivních důvodů, nebo pokud chcete poradit s výběrem nosítka, pomoct uvázat dítě správně do šátku či poradit s handlingem miminka a dalších věcí, co se manipulace a péče o kojence týče. Dále rády poradíme s výběrem první obuvi pro Vaše děti.

V případě potřeby na konzultaci PMV navazují pravidelné terapie.

bottom of page